Redakcja: Skąd pomysł na nazwę zespołu?
PIĘKNI I MŁODZI: Nazwę zespołu wymyślił Dawid. Zależało nam, żeby była oryginalna, polska, przyciągająca uwagę i żeby łatwo było można ją zapamiętać.


Redakcja: Magda, Dawid, Daniel. Trójka zwariowanych ludzi, którzy pewnego dnia spotkali się i postanowili założyć zespół. Tak było?
PIĘKNI I MŁODZI: Coś w ten deseń 😉 Zanim założyliśmy zespół, każdy z nas grał w zespołach weselnych, ale w końcu doszliśmy do wniosku, że trzeba ruszyć swoją wspólną drogą. Założyliśmy zespół z myślą o graniu na weselach i stety nie wyszło 😉 Zrobiliśmy swoje piosenki, które pozwoliły nam zacząć grać koncerty, co nas niezmiernie cieszy.


Redakcja: W 2013 r. za utwór „Niewiara” otrzymaliście główną nagrodę w plebiscycie TV Disco i Radia Disco Party. Skąd pomysł na taki tekst?
PIĘKNI I MŁODZI: Tekst refrenu Niewiary wymyślił Dawid, zwrotki napisał Daniel. Jakoś nam wpadła w głowę melodia refrenu, później szybko udało nam się dobrać słowa, które idealnie wpasowały się w melodię i dzięki temu utworowi zaczęliśmy koncertować.


Redakcja: Jaki macie podział ról w zespole?
PIĘKNI I MŁODZI: Ja zajmuję się prowadzeniem koncertów, Dawid komponuje, Daniel pisze teksty. To tak w skrócie, bo oczywiście każdy z nas robi dodatkowo 100 innych rzeczy, począwszy od pomysłów na klipy, stylizacje, marketing itd. Jest jeszcze nasz manager który zajmuje się bookingiem terminów.


Redakcja: Jeślibyście mieli możliwość wyboru zespołu, który mielibyście supportować to byłby nim….?
PIĘKNI I MŁODZI: Ciężko byłoby nam supportować zespoły których prywatnie lubimy słuchać bo np. disco + jazz trochę średnio pasuje ;), zawsze lubimy grać przed Akcentem, Boysem, Playboysami, czyli krótko mówiąc ludźmi z naszej branży. Nie ma dla nas znaczenia, czy gramy jako pierwsi czy jako ostatni. Zawsze dajemy z siebie 100% i oddajemy ludziom serce na scenie 😉
Redakcja: Jak zaczynaliście?
PIĘKNI I MŁODZI: Wesela, wesela, wesela i jeszcze raz wesela. Nauczyliśmy się dzięki takim imprezom pokory, kontaktu z ludźmi i wielu rzeczy, które teraz są jak najbardziej przydatne podczas koncertów.


Redakcja: Nagrywacie dużo przebojowych kawałków. Skąd czerpiecie na nie pomysły?
PIĘKNI I MŁODZI: Wcale nie tak dużo, bo jesteśmy zespołem disco, który ma chyba najmniej klipów ze wszystkich! 😉 Ciężko jest jednoznacznie określić, skąd czerpiemy inspiracje, czasem z innych utworów, czasem po prostu Dawidowi rodzi się w głowie jakiś pomysł, zwrot lub określenie i zaczynamy robić piosenkę. Zrobienie czegoś, co spodoba się ludziom nie jest proste. Chcielibyśmy, żeby było tak jak najdłużej i będziemy ciężko pracować żeby ciągle trzymać poziom i zaskakiwać nowymi kawałkami.


Redakcja: Kiedy i gdzie będzie można Was usłyszeć?
PIĘKNI I MŁODZI: Wszędzie! Gramy w całej Polsce, koncertujemy też w Niemczech, Belgii, Anglii, USA, Szwajcarii, Irlandii… Zapraszamy na naszego FanPage, na którym co miesiąc udostępniamy terminarz koncertowy.
Redakcja: Czego Wam życzyć?
PIĘKNI I MŁODZI: Przede wszystkim zdrowia, bo jest ono najważniejsze, szczęścia, dobrej pogody podczas naszych wielogodzinnych podróży i cierpliwości, której czasem nam niestety brakuje 😉
Redakcja: Powodzenia!
PIĘKNI I MŁODZI: Papa